LED Adapter WELAIK LA101

Odstranění problikávání LEDkových světel (nejen) při použití doutnavek ve vypínačích. S nástupem LEDkových světelných zdrojů (a úsporných „žárovek“) se stále více lidí setkává s problikáváním svítidel. Problém vzniká tak, že kabely ke světlům (a zásuvkám, …) jsou vedeny spolu ve svazcích a i do kabelů, které jsou odpojené (vypnuté vypínačem) se indukuje napětí.

Dostupnost Skladem (>50 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení
Kód: LA101
87 Kč 71,90 Kč bez DPH
LED Adapter WELAIK LA101
led adapter welaik
WELAIK

Odstranění problikávání LEDkových světel (nejen) při použití doutnavek ve vypínačích
S nástupem LEDkových světelných zdrojů (a úporných „žárovek“) se stále více lidí setkává s problikáváním svítidel. Problém vzniká tak, že kabely ke světlům (a zásuvkám, …) jsou vedeny spolu ve svazcích a i do kabelů, které jsou odpojené (vypnuté vypínačem) se indukuje napětí. Tímto napětím se nabíjejí kondenzátory ve spínaných zdrojích úsporných svítidel. U obyčejných žárovek tento problém neexistoval, protože na rozsvícení žárovky je potřebný několikanásobně velký proud. Celý problém ještě zhoršuje použití doutnavek jako orientačního osvětlení. U orientačních LEDek je to podobné. Ty většinou potřebují ještě větší proud. Přes orientační doutnavky (LEDky) vždy přímo prochází nějaký malý proud, který má úplně stejný účinek jako v odstavci výš. Rychlost blikání je pouze vyšší.

Odstranit tento jev je většinou poměrně snadné. Avšak ne vždy se podaří. Přímo WELAIK vyrábí k tomuto účelu tzv. kompenzátor, který se zapojí paralelně k svítidlu, ostatní výrobci mají v nabídce často něco podobného. Kompenzátor funguje tak, že napětí, kterým by se nabíjely kondenzátory ve zdroji svede proti nule. Pokud je jedním vypínačem zapínáno více světel (např. chodba), je možné do jednoho svítidla umístit obyčejnou žárovku (třeba 20W), která přebytečné napětí odstraní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

WELAIK výrobce dotykových vypínačů a skleněných zásuvek.

 

Moderní a sofistikované řešení vypínačů osvětlení přináší řadu výhod. Každý vypínač v našem sortimentu nejenže plní své funkce efektivně, ale zároveň přináší atraktivní a elegantní design, který zdokonaluje interiér vašeho domova. Naše designové vypínače jsou vyrobeny z čirého Opti White tvrzeného skla, což dodává jejich kráse dokonalou podobu. Vypínač WELAIK lze ovládat jednoduše letmým dotykem nebo pomocí mobilního telefonu či dálkového ovládání. V našem e-shopu naleznete kompletní sortiment, zahrnující nejen samostatné skleněné vypínače osvětlení a zásuvky, ale i sety s kombinací skleněných panelů a rámečků pro překrytí až pěti modulů vypínačů nebo zásuvek WELAIK. Díky nejnovějším výrobním postupům jsou dotykové vypínače WELAIK vybaveny funkcí, která eliminuje potřebu zátěžového LED kompenzátoru v okruhu osvětlení, což zajišťuje spolehlivý provoz se všemi svítidly od 1 W. 

WELAIK vnímá přání a potřeby svých zákazníků. Bezdrátové standardy a nástup technologií s využitím internetového protokolu (IP) umožňují mnoha domácnostem její komfortní ovládání. WELAIK produkuje kompletní řadu cenově dostupných výrobků kabelové a bezdrátové domácí automatizace přinášející bezpečnost, pohodlí, komfort a ekonomiku. WELAIK bezdrátové produkty lze nainstalovat prakticky za pár hodin bez nutnosti rozsáhlé a nákladné rekonstrukce a stavebních zásahů. Umožňuje snadno nainstalovat a přizpůsobit existující inteligentní systém, a díky modulárnímu charakteru výrobků je dovoluje kdykoliv rozšiřovat o nově vyvinuté moduly a prvky.

Elegance, kvalita a originální design...